Follow Us
TOP
Image Alt

Mnoho dní s bivaky – All Inclusive

Mnoho dní s bivaky – All Inclusive

5900 Kč / za osobu
(0 Hodnocení)
Chtěli jste vždy zažít noc v horách v malé chatičce obklopeni divočinou a hvězdným nebem? Říkáte si, že najít takové místo kousek za domem nejde? Alpské bivaky jsou pak důkazem, že to jde. 
29. 4. v 16:30 až 4. 5. v 2:00
 
POČET ÚČASTNÍKŮ: 2/9
 
„UBYTOVÁNÍ“: spaní na bivaku
 
DOPRAVA: dodávka
 
ODJEZD: Z Prahy (Kačerov/Chodov) ve středu odpoledne cca 16:30 z Chodova směr České Budějovice
 
PŘÍJEZD: V neděli v pozdních večerních či pondělních brzkých ranních hodinách od Plzně
 
STRAVA: All Inclusive – zkoušíme nový způsob 🙂
 
K dispozici bude snad vše, na co si vzpomenete, k snídani míchaná vejce apod, vydatný oběd u auta a lehčí (polévka, kaše apod.) na bivaku. Je jen třeba se o věci podělit a nahoru je vynést 🙂
 
Navíc dostatečná zásoba piva, vína i nějakého destilátu.
 
NÁROČNOST:
Středně náročné túry (3 z 5)
Náročné 4 dny na játra (5 z 5)
 
Členský příspěvek
5900,- (PHM, doprava, dálnice, parking, řidič, all inclusive, vaření, mapy, lékárnička, lano) možnost zapůjčení komplet výbavy dle domluvy
 
Upozorňuji, že v ceně není zahrnuto cestovní pojištění.
 
PROGRAM:
 
Středa: Po setkání se na Chodově vyrazíme směr České Budějovice, Linec… a skončíme v rakouském Nassfeldu. Zde přespíme u vodopádu ve stanu či pod širákem.
 
Čtvrtek: Půldne chození či ferat (obojí k dispozici) – cca 4-5 hodin po známém rakouském lyžařském středisku a odpolední přesun do Itálie pod Jof di Miezegnot, kde začneme stoupat na první bivak cca (1,5 hod a 500m převýšení)
 
Pátek: ráno volitelný výstup na 2087m vysoký Jof di Miezegnot a následně sestup k autu. Cca 1-2 hodinový přesun do italských Dolomit, kde dle podmínek vyrazíme na jeden z bivaků, či prvně dáme túru a pak se jen přesuneme na další bivak vyspat (záleží na sněhových podmínkách)
 
Sobota: opět se přesunou k autu a přes Cortinu d´Ampezzo a procházku kolem Tre Cime se přesuneme až pod samotnou královnu Dolomit – Marmoladu, odkud vystoupáme do 2300m na náš poslední bivak.
 
Neděle: opět se musíme sesunout k autu. Na zbytek neděle se nabízí jak program okolo Cortiny, tak přesun do okolí Zillertalu a podniknutí treku či výstupu feratou zde. Nabízí se pak zejména Schlegeis 131, která vede po zdi hráze.
 
CO SEBOU: věci na spaní, stan do dvojice/skupinky (pro jistotu), výbavu ne ferraty (volitelně), outdoorové oblečení a batoh ve kterém si vyneseme věci nahoru, čelovka.
 
V případě nepřízně počasí se akce ruší nebo se vymyslí náhradní plán na kterém se účastníci shodnou. Počasí je v poslední době tak nejisté, že nelze odhadnout 🙂
 
Mapy, místa na spaní atd. přidám přímo do události, stejně jako nástupní místa 🙂
 
Závazné přihlášení zprávou na FB nebo na email beingthewanderer@gmail.com spolu se zálohou.
Číslo účtu pošlu ve zprávě.
 
Zároveň prosím o vyplnění bezplatné přihlášky do Kangelo Clubu, pod jehož záštitou se akce koná 🙂
 
https://docs.google.com/forms/d/1HQAa8KdrCsPvSHWiFSnSnDOu6UhJ7ZrtOLvrn1cOipM/edit
 
V případě značné nepřízně počasí či nedostatečném zájmu (ještě by šlo 5 do auta) akci ruším a zálohu vracím.
 
Najde-li dotyčný za sebe náhradu, zálohu vracím.
Nenajde-li, ale seženu ji, vracím 50% zálohy.
Nenajde-li se náhrada, celá záloha propadá.
10
18+ Age
  • Destination
  • Dress Code
    věci na spaní, stan do dvojice/skupinky (pro jistotu), výbavu ne ferraty (volitelně), outdoorové oblečení a batoh ve kterém si vyneseme věci nahoru, čelovka.

Plán akce

1

Středa 29.4. - Směr Nassfeld

Z Prahy (Kačerov/Chodov) ve středu odpoledne cca 16:30 z Chodova

Nassfeld

Po setkání se na Chodově vyrazíme směr České Budějovice, Linec... a skončíme v rakouském Nassfeldu. Zde přespíme u vodopádu ve stanu či pod širákem. Zdroj:
2

Čtvrtek 30.4. - Přesun do Itálie

Půldne chození či ferat (obojí k dispozici) - cca 4-5 hodin po známém rakouském lyžařském středisku a odpolední přesun do Itálie pod Jof di Miezegnot, kde začneme stoupat na první bivak cca (1,5 hod a 500m převýšení) Zdroj: 
3

Pátek 1.5. - Jof di Miezegnot

Ráno volitelný výstup na 2087m vysoký Jof di Miezegnot a následně sestup k autu. Cca 1-2 hodinový přesun do italských Dolomit, kde dle podmínek vyrazíme na jeden z bivaků, či prvně dáme túru a pak se jen přesuneme na další bivak vyspat (záleží na sněhových podmínkách).

Jof di Miezegnot

Zdroj: 
4

Sobota 2.5. - Dobrodružnou stezkou až za královnou Dolomitů

Opět se přesuneme k autu a přes Cortinu d´Ampezzo a procházku kolem Tre Cime se přesuneme až pod samotnou královnu Dolomit - Marmoladu, odkud vystoupáme do 2300m na náš poslední bivak.

Marmolada

Zdroj:  
5

Neděle 3.5. - Celý den blbnutí na ferratách

Znovu nás čeká sesun k autu. Na zbytek neděle se nabízí jak program okolo Cortiny, tak přesun do okolí Zillertalu a podniknutí treku či výstupu feratou zde. Nabízí se pak zejména Schlegeis 131, která vede po zdi hráze.

Schlegeis 131

Zdroj:
6

Pondělí 4.5.- Návrat

V neděli v pozdních večerních či pondělních brzkých ranních hodinách od Plzně

Poloha dobrodružství

Zaregistruj se!

Vytvoř si svůj cestovatelský profil, staň se členem klubu a přidej se na expedici. Členství je vždy zdarma.